Ceļu nodokļi balstās uz posma apmaksas principu un attiecas uz lielāko Itālijas automaģistrāļu tīkla daļu. Nodokļa summa ir atkarīga no transportlīdzekļa kategorijas un nobrauktā attāluma. Ceļu nodokļu operators piedāvā vairākas maksājumu metodes; diemžēl, degvielas kartes netiek pieņemtas.

Jūs bieži braucat uz Itāliju? Kopā ar mūsu partneri Telepass, varam piedāvāt divas ceļu nodokļu apmaksas metodes, tas ir: VIAcard un TELEPASS.

VIAcard

VIAcard ir karte, kura paredzēta norēķināties par ceļiem Itālijā ar UTA. Šo karti varēs izmantot viss Jūsu transportlīdzekļu parks, jo uz kartes nav uzrakstīts konkrēta transportlīdzekļa valsts numurs. Tad, kad veicat maksājumus ar VIAcard karti, transportlīdzekļa kategorija tiek noteikta automātiski ceļu nodokļu iekasēšanas punktā. Maksas apmērs tiek noteikts pēc šīs informācijas.

TELEPASS

Tā ir neliela, elektroniskā ceļu ierīce, ka tiek piestiprināta transportlīdzekļa vējstikla centrā. Ar TELEPASS ceļu nodokļu iekasēšanas punktus šķērsosiet bez apstāšanās (šim nolūkam ir paredzēta speciāla līnija). TELEPASS ierīce un ar to saistīts transportlīdzeklis automātiski tiek noskenēti, un dati tiek ierakstīti ceļu nodokļu iekasēšanas punktā. Šī informācija vēlāk tiek izmantota ceļu nodokļa aprēķināšanai. TELEPASS ierīci, kura piešķirta konkrētam valsts numuram, var pārreģistrēt arī uz citiem Jūsu uzņēmuma transportlīdzekļiem. UTA Jums palīdzēs viegli un ātri nomainīt transportlīdzekļa valsts numuru.

Kādi ir nosacījumi, lai saņemtu TELEPASS ierīces?

NEKĀDU NOSACĪJUMU NAV. Ar katru pasūtīto TELEPASS ierīci Jūs arī saņemsiet VIAcard karti, kurai arī jābūt transportlīdzeklī. Ja kādu iemeslu dēļ TELEPASS ierīci nevar noskenēt, tad vienkārši varat norēķināties ar VIAcard karti.

Kā var saņemt VIAcard karti un TELEPASS ierīci?

Pasūtiet VIAcard un TELEPASS ātri un vienkārši. Aizpildiet UTA klienta kontā esošo pasūtījuma veidlapu un nosūtiet to mums.