Kopš 2013.gada 01.jūlija Ungārijā transportlīdzekļiem, kas sver vairāk nekā 3,5 tonnas, pirms tam bijušo vinješu (ceļu apmaksas) sistēmu aizstāja ar naujo ceļu nodokļu sistēmu HU-GO. Autostrādes un federālās automaģistrāles tika apliktas ar nodokli. Tomēr ar vinjetēm samaksāt vēl ir iespējams autobusiem un transportlīdzekļiem līdz 3,5 tonnām – minētajiem transportlīdzekļiem ceļu nodokļu sistēma nav mainījusies.

Šī ceļu nodokļu sistēma balstās uz priekšapmaksu, ņemot vērā sākuma un beigu punktus (starp kuriem ir iespējami ne vairāk kā 4 apstāšanās reizes) un transportlīdzekļa datus (valsts numurs, vaklsts, eiro klase, asu skaits, svars). Kā arī ceļu nodoklis ir atkarīgs no: izmantotā ceļa kategorijas, posma garuma, transportlīdzekļa kategorijas un eiro klases.

Ceļu ierīces var pasūtīt pie ceļa esošajos terminālos (kioskos), tās var atrast apkalpošanas pukntos un dažās degvielas uzpildes stacijās. Šie punkti atrodas visā valstī. Ierīces var pasūtīt arī internetā, pievienojoties klientu apkalpošanas kontam HU-GO sistēmā (www.hu-go.hu). Degvielas uzpildes stacijās, kuras pieņem UTA degvielas kartes, jūs varat iegādāties arī biļetes, atsevišķiem ceļa posmiem.

Mēs arī cenšamies nodrošināt norēķinu ar UTA kartēm:

  • Pie robežas esošajos punktos (kas pieder dažādiem uzņēmumiem)
  • Operatora AAK (Iestāde Ungārijā, atbildīga par automaģistrālēm) ceļu apmaksas punktos.

Biļete ceļa posmam ir jāiegādājas pirms iebraukšanas. Biļeti var izmantot tikai vienu reizi un tikai tajā posmā, par kuru tika samaksāts.

Elektroniskās ceļu nodokļu sistēmas ieviešana, izmantojot ierīces (OBU), vēl ir plānojamas. Konkrēts ierīces ieviešanas laiks nav publicēts.

Kad saņemsim jaunu informāciju par ceļu nodokļiem Ungārijā, mēs noteikti Jūs informēsim.

Maksas ceļu tīkls ar E-vinjeti
Ceļu tīkls