Kopš 2014. gada 01. aprīļa, visiem smagajiem kravas transportam, kura svars 12 tonnas un vairāk, tiek piemērots ceļu nodoklis. Ceļu nodokļi Lielbritānijā jāmaksā tiešsaistē pirms  iebraukšanas šajā valstī.

Par vienas dienas, septiņu dienu vai gada vinjetēm var samaksāt ar UTA Full Service karti. Vinjetes var pasūtīt jau kopš 2014.gada 17.maija, Norgate (ceļu nodokļu operatora) mājaslapā.

Vinjetes var arī pasūtīt izmantojot interneta portālu prāmjos, apkalpošanas punktos un vilcēju stāvvietās. Daļa darbinieku tā sauktie “aģenti” – nēsā “HGV Levy” žaketes, jautājumu gadījumā sazinieties ar viņiem.

Mēs iesakām reģistrēties un pasūtīt vinjetes izmnatojot interneta portālu, UTA karti izvēloties kā maksājuma veidu. Reģistrētajiem lietotājiem ir iespēja atcelt vai pieprasīt atgriezt naudu par pasūtītām un neizmantotām vinjetēm (attiecas tikai uz 1 mēneša perioda vinjetēm).

Šo vinjeti nav nepieciešams uzglabāt transportlīdzeklī, vinjetes ir elektroniskās, kuras ir pasūtītas tieši caur ceļu nodokļu operatora sistēmu.

Vinjetes cena ir atkarīga no: izvēlētā perioda, transportlīdzekļa tipa, asu skaita un svara.

Transportlīdzekļa reģistrācijas numurs tiek pārbaudīts elektroniski. Kontrole tiek veikta arī prāmjos. Ja neatbilst (ja pazuda vinjete, slikti norādītie dati), transportlīdzekļa dati tiks nosūtīti attiecīgajām tiesībaizsardzības iestādēm. Naudas sods – £ 300 (apmēram € 360). Ja naudas sods netiek samaksāts, transportlīdzeklis tiks konfiscēts, un tas var izraisīt vairākas problēmas Jūsu uzņēmumam (piem., piegādājamās kravas kavēšanās).