Baltkrievijas Republikā darbojas elektroniskā ceļu nodokļu sistēma – “BelToll”. Visi ceļu nodokļi ir jāmaksā elektroniski, t.i., izmantojot ierīci, kas darbojas pamatojoties uz mikroviļņu tehnoloģiju. Samaksāt par ceļiem Baltkrievijā ar UTA Full Service karti – nav iespējams.

UTA ir pirmais un šobrīd vienīgais uzņēmums, kas var piedāvāt Jums post-pay (atliktā maksājuma veida) BelToll ierīces.

Post-pay (atliktais maksājuma veids) ērts risinājums, ja Jūsu vilcēji regulāri ceļo uz Baltkrieviju. Jums vienkārši nepieciešams tikai pasūtīt ierīci caur UTA un pēc apstiprināšanas varēsiet to paņemt jebkurā BelToll apkalpošanas punktā Baltkrievijas Republikā.

Ierīces depozīta maksa – 50 €. Depozīts tiks atgriezts, ja operatoram ierīci atdosiet lieliskā stāvoklī.

Visiem transportlīdzekļiem tiek piemēroti ceļu nodokļi, izņemot:

  • transportlīdzekļus, kas reģistrēti Muitas Savienības valstīs (Baltkrievija, Krievija un Kazahstāna) un pieļaujamā kopējā masa ir līdz 3,5 tonnām
  • Motociklus, registruotus Baltarusijos Respublikoje motociklus, kas reģistrēti Baltkrievijas Republikā
  • Traktorus un vieglās automašīnas
  • Neatliekamās medicīniskās palīdzības automašīnas
  • pilsētas taksometrus
  • glābšanas / palīdzības transportlīdzekļus, palīdzības transporta karavānas, kas dodas uz Baltkrieviju un citām valstīm

BelToll sistēma ietver apmēram 1189 km valsts maksas ceļus.

Ceļu nodoklis tiek aprēķināts, pamatojoties uz transportlīdzekļa asu skaitu, maksimāli atļauto transportlīdzekļa svaru un nobraukto attālumu. Viena kilometra cena ir atkarīga no transportlīdzekļa kategorijas.